Výhliadkové jazdy

Château Béla sa nachádza v malebnej dedinke Belá, na južnom Slovensku, neďaleko hraníc s Maďarskom. Belá sa nachádza iba 10km od mesta Štúrovo a stredovekého mesta Esztergom. Región ponúka veľa možností pre tých, ktorí radi trávia voľný čas aktívne v prírode a tichom prostredí. Bicyklovanie, poľovačka, jazda na koni, spoznávanie pamätihodností sú možné na oboch stranách rieky Dunaj.

 • Ostrihom +

  Ostrihom

  OSTRIHOM, Maďarsko (15 minút autom):

  OSTRIHOM sa nachádza v severnej časti Maďarska, 46km od hlavného mesta Budapešť. Leží v komárňansko-ostrihomskom kraji na pravom brehu rieky Dunaj, ktorá tvorí hranicu so Slovenskou republikou. Mesto Ostrihom bolo hlavným mestom Maďarska od 10teho do polovice 13teho storočia keď Kráľ Béla IV. Vyhlásil za hlavné mesto Budapešť.

  Ostrihom je sídlom rímsko-katolíckej cirkvi v Maďarsku. Je taktiež oficiálnym sídlom ústavného súdu Maďarska. Cirkevná zbierka sa nachádza v Keresztény Múzeum. Ostrihomská katedrála, Bazilika, je najmonumentálnejším kostolom v Maďarsku.

 • Vyšehrad +

  Vyšehrad

  Vyšehrad, Maďarsko (30 minút autom):

  Vyšehrad je malé, hradné mestečko v Peštianskom kraji, známe svojim výhľadom na pozoruhodnú zákrutu rieky Dunaj.  Mesto leží na pravom brehu rieky Dunaj, severne od Budapešti a má 1 654 obyvateľov. Je známe pozostatkami letného paláca kráľa Mateja Corvinusa, postaveného v rannom renesančnom štýle a stredovekou citadelou.

  Prvá zmienka o meste sa zaznamenala v roku 1009 ako krajské mesto a hlavné mesto jurisdikcie. Po deštruktívnej invázii Mongolov v Európe v roku 1242, bolo mesto postavené znova, situované viac na juh. Mesto sa stalo domovom Kráľa Karola I a kráľovským sídlom Maďarska v roku 1325.  Mesto Višehrad stratilo svoju dôležitosť po rozpade Maďarského kráľovstva po bitke pri Moháči. Vedúci politici Maďarska, Česka, Slovenska a Poľska vytvorili Vyšehradskú štvorku, so zámerom pravidelných politických stretnutí.

 • Vadaš Thermal Resort Štúrovo +

  Vadaš Thermal Resort Štúrovo

  Vadaš Thermal Resort Štúrovo, Slovensko (10 minút autom):

  Vadaš v Štúrove je obľúbené a vyhľadávané termálne kúpalisko, ktoré ponúka široký sortiment služieb. Svojou kapacitou, bazénmi rôznej veľkosti, krytou plavárňou, radmi bufetov i možnosťou športovania ponúka ideálne podmienky na oddych milovníkom vody a slnka.

  Na kúpalisku nájdete 7 vonkajších a 2 kryté bazény, medzi nimi masážny bazén, vonkajší sedací bazén s celoročnou prevádzkou a jedinečný bazén s umelým vlnobitím na Slovensku.

  Štúrovo je najjužnejšie ležiacim mestom na Slovensku a priťahuje návštevníkov svojím zaujímavým prírodným prostredím. Tu sa začína ohyb Dunaja s úchvatným výhľadom na klasicistickú baziliku v Ostrihome. Pri meste sa vlieva Hron do Dunaja ponúkajúc vynikajúce podmienky pre milovníkov dobrodružných výletov.

 • Budapest +

  Budapest

  BUDAPEŠŤ, Maďarsko (1.5 hodiny autom):

  História Budapešti sa začala vznikom Keltskej osady Aquincum, ktorá sa stala rimanským hlavným mestom Nižšej Pannónie. Maďari obsadili toto územie v 9om storočí. Ich prvá osada bola vyplienená Mongolmi v 1241-42. Znovupostavené mesto sa stalo jedným z centier renesančno-humanistickej kultúry v 15. storočí.

  Po bitke pri Moháči a po následne 150 rokoch ottomanskej nadvlády, región zaznamenal roky prosperovania v období 18. a 19. storočia a Budapešť sa stala globálnym mestom po zjednotení v roku 1873. Taktiež sa stala druhým hlavným mestom Rakúsko-Uhorska, ktoré sa rozpadlo v roku 1918. Budapešť bola ohniskom Maďarskej revolúcie v roku 1848, do roku 1918 bola hlavným mestom Uhorského kráľovstva; ohniskom operácie Panzerfaust v roku 1944, budapeštianskej bitky v roku 1945, a revolúcie v roku 1956. 

 • Riečna plavba po Dunaji +

  Riečna plavba po Dunaji

  RIEČNA PLAVBA PO DUNAJI:

  Château Béla sa nachádza vo veľmi blízkom susedstve s mestom Ostrihom v Maďarsku. Rieka Dunaj tvorí vlastne hranicu medzi dvoma mestami, Ostrihomom a Štúrovom. 

  Mesto Ostrihom, vzdialené asi 10 minút autom od Château Béla, ponúka riečne spojenie s Bratislavou a Budapešťou od apríla do októbra. Plavba po Dunaji ponúka malebnú trasu s výhľadom na habsburskú architektúru a fascinujúcu prírodu popri povodí. Všetky lode ponúkajú aj stravovacie zariadenia a priestranné terasy. Plavba po Dunaji je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý Vám radi zrealizujeme.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať!

+421-36-7577-600, +421-905-502-345, reception@chateau-bela.com