+421-36-7577-600
reception@chateau-bela.com
Belá 1, 943 53, Slovakia

DOČASNÉ OBMEDZENIA V HOTELI – platné od 20.9.2021 

Hotel Château Béla od 20. septembra 2021 poskytuje svoje služby svojim hosťom v režime "OTP". Pod "OTP" sa pre potreby Covid Automatu myslia len osoby s kompletným očkovaním, s platným testom, alebo po prekonaní Covid-19.

Na základe rozhodnutia ÚVZ SR a Vlády SR sú služby hotela obmedzené podľa zaradenia okresu Nové Zámky v Covid automate (zelená, oranžová, červená, bordová, čierna). Aktuálne zaradenie okresu Nové Zámky je „Ostražitosť“.

Aktuálne zaradenie okresu Nové Zámky nájdete aj tu: https://automat.gov.sk/nove-zamky

Na základe aktuálnych nariadení vlády Slovenskej republiky si vám dovoľujeme dať do pozornosti nasledovné dočasné podmienky:

Reštaurácia

 • Stravovanie v reštaurácii a na terase je k dispozícii denne od 12:00 do 22:00 (kuchyňa do 21.30), v interiéri pre 4 osoby pri jednom stole alebo pre osoby z jednej domácnosti a na terase bez obmedzení.
 • Raňajky sú servírované denne od 7:00 do 10:00 v Salon d´Or.

SPA, fitnescentrum a vonkajší bazén

 • SPA areál s fínskou saunou a parným kúpeľom je k dispozícii denne od 16:00 do 20:00. Maximálna povolená kapacita je 10 hostí.
 • Fitnescentrum je k dispozícii denne od 7:00 do 22:00. Maximálna povolená kapacita je 10 hostí. 
 • Vonkajší bazén je k dispozícii denne od 8:00 do 20:00. Maximálna povolená kapacita je 45 hostí. 
 • Masáže sú k dispozícii a je možné ich rezervovať na recepcii hotela.

BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA COVID-19 V CHÂTEAU BÉLA

V Château Béla je zdravie, bezpečnosť a pohodlie našich hostí a kolegov vždy naším hlavným záujmom. Spĺňame všetky aktuálne nariadenia stanovené vládou Slovenskej republiky:

 1. Každý hosť nad 10 rokov s platnou rezerváciou, sa musí pri príchode preukázať platným občianskym preukazom/cestovným pasom. V súlade s aktuálnymi opatreniami je podmienka preukázania sa potvrdením o vakcinácii (po uplynutí 14 dní po druhej dávke dvojdávkovej vakcíny alebo ak uplynulo 14 dní po prvej dávke ktorejkoľvek vakcíny u tých, ktorí boli zaočkovaní do 180 dní od prekonania ochorenia Covid-19), potvrdením o vykonanom teste (72 hodín od odberu vzorky na PCR alebo LAMP testovania alebo 24 hodín od odberu vzorky na antigénové testovanie) alebo potvrdením o prekonaní ochorenia Covid-19.
 2. Podľa hygienických opatrení Slovenskej republiky, je povinné prekrývanie horných dýchacích ciest, ktorá zahŕňa zakrytie úst a nosa respirátorom FFP2 alebo rúškom vo verejných priestoroch hotela. Výnimka z tejto povinnosti sa vzťahuje na deti do 6 rokov.
 3. Pred vstupom do verejných priestorov hotela vás prosíme o dodržiavanie dezinfekcie rúk.
 4. Podľa hygienických opatrení vám odporúčame udržiavanie bezpečnej vzdialenosti (2 metre) od iných hostí.
 5. V prípade symptómov ako horúčka, kašeľ a dýchavičnosť, je nevyhnutné, aby hosť zotrval na hotelovej izbe. Zároveň je potrebné, aby hosť informoval hotelovú recepciu o priebehu ochorenia prostredníctvom telefónu. Po spozorovaní týchto príznakov Vám pomôžeme so zabezpečením testovania a ďalšej lekárskej pomoci.
 6. Počas ubytovania sa vám ponúkneme visačku na kľučku „Nevstupovať do izby“, čo znamená, že zatiaľ čo všetky služby zostávajú dostupné, naši zamestnanci nevstúpia do vašej izby počas vášho pobytu, pokiaľ o to vyslovene nepožiadate (servírovanie jedál izbového servisu, doručenie batožiny, výmena uterákov a pod.).

PODMIENKY PRICESTOVANIA HOSTÍ ZO ZAHRANIČIA 

Od 9.júla 2021 nadobúda účinnosť nová Vyhláška 226/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky.

Každý, kto prichádza na územie Slovenskej republiky zo zahraničia, je povinný sa zaregistrovať na stránke korona.gov.sk cez formulár eHranica: https://korona.gov.sk/ehranica/. Týka sa to aj tých, čo sú zaočkovaní a uplatňujú si výnimku. Splnenie tejto povinnosti kontroluje priamo na hranici polícia.

Zaočkovaní nebudú musieť absolvovať karanténu. Očkovanie preukazujú potvrdením o zaočkovaní. Ostatné osoby budú musieť absolvovať karanténu a najskôr na piaty deň môžu absolvovať RT-PCR test.

Všetky aktuálne informácie nájdete TU

V týchto náročných časoch neustále udržiavame najvyššiu úroveň našich služieb a bezpečnostný štandard vo všetkých priestoroch hotela.

Vylepšené štandardy čistenia a dezinfekcie
Okrem našich už aj tak vysokých štandardov hygieny, sanitácie a čistenia sme zvýšili aj naše pravidelné antivírusové dezinfekčné opatrenia vo všetkých priestoroch hotela. Patria sem kľučky dverí, zábradlia, tlačidlá výťahu, telefóny a ďalšie často dotýkané povrchy. Aby sme vám počas pobytu zvýšili pocit bezpečia, súčasťou vybavenia izieb sú teraz aj dezinfekčné prostriedky na ruky.

Dezinfekčné prostriedky a prostriedky osobnej ochrany
Sanitačné stanice sú k dispozícii vo verejných priestoroch nášho hotela. Pri výkone svojich povinností nosia naši zamestnanci masky na prekrytie horných dýchacích ciest.

Reštaurácia, Raňajkový salón a Bar
Odporúčaná vzdialenosť medzi každým hosťom je prísne dodržaná. Naši zamestnanci neustále zabezpečujú, aby boli vždy rešpektované najvyššie hygienické štandardy. Samozrejmosťou je tiež  možnosť servírovania jedál izbového servisu.

Tešíme sa, až vás privítame v bezpečnom prostredí Château Béla!
Pre ďalšie informácie nás neváhajte kontaktovať.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať!

+421-36-7577-600, +421-905-502-345, reception@chateau-bela.com