DOČASNÉ OBMEDZENIA V HOTELI – platné od 19.01.2022

Hotel Château Béla od 19. januára 2022 poskytuje svoje služby svojim hosťom v režime "OP+". Za osobu spĺňajúcu definíciu OP+ sa na účely tejto vyhlášky považuje:

 • osoba kompletne očkovaná a zároveň má posilňovaciu (booster) dávku,
 • osoba kompletne očkovaná a zároveň je schopná sa preukázať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu alebo 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu,
 • osoba kompletne očkovaná do 18 rokov a 2 mesiacov veku,
 • osoba kompletne očkovaná a zároveň prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami,
 • osoba, ktorá má kontraindikáciu očkovania proti ochoreniu COVID-19 a zároveň je schopná sa preukázať certifikátom o výnimke z očkovania a negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu alebo 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu
 • osoba do 12 rokov a dvoch mesiacov veku a zároveň je schopná sa preukázať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu alebo 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu,
 • osoba do 6 rokov veku.

Reštaurácia Baldacci je otvorená pre hostí v režime „OP“. Za osobu spĺňajúcu definíciu OP+ sa na účely tejto vyhlášky považuje:

 • osoba kompletne očkovaná
 • osoba, ktorá prekonala ochorenie Covid-19 za posledných 180 dní
 • má kontraindikáciu (preukázanú certifikátom a negatívnym testom)
 • deti do 12 rokov a 2 mesiacov

BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA COVID-19 V CHÂTEAU BÉLA

V Château Béla je zdravie, bezpečnosť a pohodlie našich hostí a kolegov vždy naším hlavným záujmom. Spĺňame všetky aktuálne nariadenia stanovené vládou Slovenskej republiky:

 1. Každý hosť nad 10 rokov s platnou rezerváciou, sa musí pri príchode preukázať platným občianskym preukazom/cestovným pasom a platným certifikátom.
 2. Podľa hygienických opatrení Slovenskej republiky, je povinné prekrývanie horných dýchacích ciest, ktorá zahŕňa zakrytie úst a nosa respirátorom FFP2 vo verejných priestoroch hotela v interiéri a exteriéri s výnimkami a pri vzdialenosti do dvoch metrov. Výnimka z tejto povinnosti sa vzťahuje na deti do 6 rokov.
 3. Pred vstupom do verejných priestorov hotela vás prosíme o dodržiavanie dezinfekcie rúk.
 4. Podľa hygienických opatrení vám odporúčame udržiavanie bezpečnej vzdialenosti (2 metre) od iných hostí.
 5. V prípade symptómov ako horúčka, kašeľ a dýchavičnosť, je nevyhnutné, aby hosť zotrval na hotelovej izbe. Zároveň je potrebné, aby hosť informoval hotelovú recepciu o priebehu ochorenia prostredníctvom telefónu. Po spozorovaní týchto príznakov Vám pomôžeme so zabezpečením testovania a ďalšej lekárskej pomoci.
 6. Počas ubytovania sa vám ponúkneme visačku na kľučku „Nevstupovať do izby“, čo znamená, že zatiaľ čo všetky služby zostávajú dostupné, naši zamestnanci nevstúpia do vašej izby počas vášho pobytu, pokiaľ o to vyslovene nepožiadate (servírovanie jedál izbového servisu, doručenie batožiny, výmena uterákov a pod.).

PODMIENKY PRICESTOVANIA HOSTÍ ZO ZAHRANIČIA

Aktuálne informácie o požiadavkách na vstup nájdete na:

V týchto náročných časoch neustále udržiavame najvyššiu úroveň našich služieb a bezpečnostný štandard vo všetkých priestoroch hotela.

Vylepšené štandardy čistenia a dezinfekcie
Okrem našich už aj tak vysokých štandardov hygieny, sanitácie a čistenia sme zvýšili aj naše pravidelné antivírusové dezinfekčné opatrenia vo všetkých priestoroch hotela. Patria sem kľučky dverí, zábradlia, tlačidlá výťahu, telefóny a ďalšie často dotýkané povrchy. Aby sme vám počas pobytu zvýšili pocit bezpečia, súčasťou vybavenia izieb sú teraz aj dezinfekčné prostriedky na ruky.

Dezinfekčné prostriedky a prostriedky osobnej ochrany
Sanitačné stanice sú k dispozícii vo verejných priestoroch nášho hotela. Pri výkone svojich povinností nosia naši zamestnanci masky na prekrytie horných dýchacích ciest.

Reštaurácia, Raňajkový salón a Bar
Odporúčaná vzdialenosť medzi každým hosťom je prísne dodržaná. Naši zamestnanci neustále zabezpečujú, aby boli vždy rešpektované najvyššie hygienické štandardy. Samozrejmosťou je tiež  možnosť servírovania jedál izbového servisu.

Tešíme sa, až vás privítame v bezpečnom prostredí Château Béla!
Pre ďalšie informácie nás neváhajte kontaktovať.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať!

+421-36-7577-600, +421-905-502-345, reception@chateau-bela.com