+421-36-7577-600
reception@chateau-bela.com
Belá 1, 943 53, Slovakia

Preneste sa do čias nedávno minulých a vychutnajte si leto v parku Château Béla tak, ako to kedysi robila aristokracia. Ullmanovci, tak ako aj iné šľachtické rodiny, radi trávili letné dni na vidieckych panstvách, kde mali deti dostatok voľnosti a pohybu a rodičia zase príležitosť užívať si príjemné letné dni. S letom sa preto neoddeliteľne spájali aj pikniky, na ktoré pozývali svojich príbuzných a priateľov. Aj dnes máme počas celého leta k dispozícii pre hotelových a vonkajších hostí piknikový kôš, ktorý obsahuje všetko potrebné pre perfektný deň v prírode a je naplnený sezónnymi a domácimi pochúťkami. Nechýbajú v ňom chutné sendviče, ovocie a domáce koláčiky. Vychutnajte si popoludňajší piknik v prírode s pohárom Château Belá vínka, ktorý Vám na vyžiadanie k piknikovému košíku radi pripravíme.

Víťazov Heritage Hotels of Europe Award 2018 vyhlásili 17. novembra 2018 počas slávnostného večera v Château Béla. V histórii tejto prestížnej súťaže to bolo prvýkrát, keď sa oceňovanie uskutočnilo na Slovensku, a to práve u nás! Počas večera sa stretli majitelia historických hotelov, zástupcovia médií zo Slovenska a zahraničia, ako aj odborníci z oblasti cestovného ruchu z celej Európy. Heritage Hotels of Europe Awards sú ocenenia pre najlepšie historické hotely a vyznamenávajú osobnosti, ktoré stoja za týmito unikátnymi projektmi. Víťazov vyberajú z viac ako 100 nominácií a 9 krajín. Porotcovia vyhodnotili všetky aspekty zákazníckych skúseností a určili víťazov v 7 kategóriách: dizajn, wellness, gastronómia, pohostinnosť, kultúra, romantika a Hostiteľ roka.
Sme hrdí a vďační, že sme opäť získali 1. miesto v kategórii HERITAGE & ROMANCE. Chceme sa poďakovať všetkým našim priaznivcom a spokojným hosťom, vďaka ktorým sme sa dostali až do finále.

„Sme nadšení, že náš zámocký hotel získal ocenenie v kategórii Najromantickejší historický hotel Európy. Je to spoločné dielo celého tímu, ktorý sa snaží vytvoriť unikátnu atmosféru a urobiť pobyt pre klientov čo najdokonalejší“, Jürgen Gruber, Château Béla.

Château Béla je ideálnym miestom pre organizovanie akéhokoľvek podujatia. Našim cieľom je usporiadať viac kultúrnych podujatí a stať sa kultúrnym centrom v našom regióne. Práve preto sme rozhodli usporiadať výstavu v spolupráci s Máriou Banášovou. Vernisáž výstavy sa konala prvýkrát v Château Béla za prítomnosti úzkeho kruhu rodiny, pozvaných hostí a obdivovateľov keramického umenia. Príjemnú atmosféru doplnila živá hudba a nechýbalo ani šampanské či občerstvenie. Výstava Márie Banášovej v kaštieli Château Béla je prístupná verejnosti do konca augusta.

Nášmu životnému prostrediu by prospelo, keby hlúposť kvitla.“ Ria Banášová

Cez víkend sme si pripomenuli 106. výročie potopenia slávneho zaoceánskeho parníka Titanic luxusnou večerou. Kultúrny, gastronomický, ale aj hudobný zážitok si nenechalo ujsť 70 hostí, pre ktorých bolo pripravené 10-chodové menu z rovnakých jedál, aké podávali cestujúcim prvej triedy na lodi snov v predvečer tragédie. Večer venovaný Titanicu sa u nás niesol v námorníckom štýle a rytme klasickej hudby. Hostí privítal moderátor večera, Michal Domonkoš alias kapitán Smith a pri vstupe dostali hostia „palubný lístok“ s menom pasažiera, ktorý sa plavil na lodi snov. Na záver večera sa dozvedeli viac o jeho osude. O hostí sa staralo šesť kuchárov, k jednotlivým chodom sa podávalo osem druhov vín z pivnice Château Béla. Na hostine sa použilo až 490 vínových pohárov a na stoloch nechýbali špeciality ako ustrice a lá russe, losos s mousseline omáčkou, pâté de foie gras či waldorfský puding. Súčasťou podujatia bola výstava najväčšej súkromnej zbierky predmetov Titanic v strednej Európe od Dariny Helíkovej, počas ktorej si hostia mohli pozrieť aj drevený model Titanicu a prvú knihu a noviny, ktoré o tragédii informovali.

Počas tohtoročných veľkonočných sviatkov sme pripravili pre našich hostí vynikajúce jedlá a dni plné zážitkov. Veľkonočné sviatky sú pôvodne sviatky príchodu jari. Na dverách kaštieľa Château Béla tiež zaklopala jar, ale bola asi bojazlivá a skrývala sa za mrakmi. Ale ani nepriaznivé počasie nás neobralo o skvelé zážitky. Na dvore sme čakali deti s tvorivou dielňou, zajačikmi a ovečkami. Deti mali možnosť sa povoziť na traktore v parku kaštieľa. Počas poľovačky veľkonočných vajíčok našli všetky čokoládové vajíčka, ktoré pre nich skrýval veľkonočný zajačik. Neoddeliteľnou súčasťou tohtoročných sviatkov bol veľkonočný brunch, kde mali hostia možnosť ochutnať tradičné veľkonočné jedlá. Nechýbala príjemná atmosféra pri živej hudbe. Kým sa deti hrali v detskom kútiku a sledovali rozprávky v hotelovom kine, rodičia mohli oddychovať pri pohári dobrom Château Belá vína. Súčasťou programu bola aj prehliadka kaštieľa, kde sa hostia dozvedeli viac o histórii dejinami nadýchaného kaštieľa.

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať!

+421-36-7577-600, +421-905-502-345, reception@chateau-bela.com